Ekran Resmi 2021-08-23 15.33.31

SEO ve Kümülatif Düzende JustPremium Avantajı (Google’s Web Vitals Update)

Google’ın Ağustos itibariyle yürürlüğe giren yeni güncellemesi, kullanıcı deneyimiyle ilgili metrikleri ön plana çıkartıyor. Kümülatif düzenin SEO için öneminin arttığı güncelleme ile ilgili detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

Google’ın Ağustos 2021’de yürürlüğe giren yeni güncellemesinde kullanıcı deneyimiyle ilgili metrikler yer alacak. SEO puanınız bundan nasıl etkilenecek?

Açıklıyoruz: CLS (Cumulative Layout Shift)

Sayfanızda görünür bir öğe, beklenmedik şekilde veya çok sık değişiyorsa bu kümülatif düzeninizin stabil olmadığı anlamına gelir. Örneğin Interstitial modeli contentin üzerine gelir. Bu durum CLS kurallarına göre içeriğin yerini değiştirmek olarak algılanır (kümülatif düzen kayması) ve SEO puanınızı düşürür.

Bu güncellemeye göre, içerik en önemli faktör olmaya devam edecek, ancak CLS de SEO için önemli bir faktör olacak. Google, yayıncıların sıralamalarında ciddi değişiklikler beklemeleri gerektiğini söylüyor.Sitenizi CLS uyumlu hale getirmek için bizden destek alabilir, CLS uyumlu reklam modellerimizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *